Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gienka
2018-04-14, 15:55
Autor Wiadomość
Kuba 

Wysłany: 2017-06-26, 21:14 - Plany rozwoju i działania stowarzyszenia Grim Reapers Chełm

Chyba czas na orędzie do narodu haha ;P

Dobra... Panie i Panowie, po długich debatach sztabu, widząc nasz rozpierdol w stowarzyszeniu uznaliśmy, że trzeba zadecydować co dalej w tym GR się dzieje. Dostajemy od was dużo sprzecznych ze sobą pragnień co do prowadzenia stowarzyszenia, więc wychodzimy z konsensusem. Trzeba zmaksymalizować aktywność naszych członków... Trzeba działać i się nie opierdzielać. Trzeba zadowolić każdego, choć w minimalnym stopniu, bo mamy ludzi nastawionych tylko na ASG i ludzi nastawionych też jednak na naukę czegoś prawdziwego przy okazji.

Ramowy plan działania stowarzyszenia Grim Reapers Chełm:

- Na początek słowem wstępu, chciałbym zaznaczyć, że plan jest RAMOWY nie zakłada obecności każdego członka GR co tydzień na każdym wydarzeniu, bo każdy ma swoje sprawy... Trzeba też pamiętać, że wyjazdówki nie są zawsze... Na treningu działań ASG powinien pojawiać się KAŻDY chcący jeździć na wyjazdówki w celu zgrania teamu i uczenia się taktyk pod rozgrywki. (oczywiście w plan wbijają się wydarzenia kulturalne w których uczestniczymy, robimy pokazy etc)

Model 3:1(+1)
zakładamy, że w miesiącu są średnio 4 weekendy

3x weekend - wyjazdówka/strzelanka - nacisk na wyjazdówki (jak najwięcej się da)
1x weekend - trening skierowany na działania ASG (jak najczęściej możliwe na ostro - z kulkami)
1x weekend (UWAGA: w terminie jednej strzelanki/wyjazdówki lub wolny weekend) - trening realnych umiejętności pola walki. Będziemy uczyli się dowodzenia, chodzenia z mapą, survivalu, medycyny pola walki, pracy na pojazdach etc etc - tu jest pełna dowolność i dobrowolność uczestnictwa, na zasadzie, część sobie jedzie na wyjazdówkę, część ma trening, lub część ma wolne, a część ma trening (zależnie kto chętny na co będzie)

Teraz tak... Proszę, o wypowiedzenie się KAŻDEGO CZŁONKA STOWARZYSZENIA ASG GRIM REAPERS CHEŁM (każdego bez wyjątku), co o tym planie uważa, czy się z nim zgadza, czy nie - jeśli nie, oczekuję uzasadnienia i propozycji zmiany (konkretnej), popartej konkretnymi i sensownymi argumentami.

Podpisano... Wasz kochający sztab! ;)

Domino

Wysłany: 2017-06-26, 21:29 - 

Jak najbardziej się zgadzam. Sądzę, że wyjazdówki są dla nas najważniejsze - bo to na nich jest największa zabawa. Dodatkowo przemyślałbym sprawę ilości większych imprez organizowanych przez nas - może zamiast 2 zrobić 3?
Wiem, że dużo pracy itd., ale to wprawia GR w ruch - tak przynajmniej udaje mi się zauważyć.

Gienka 

Wysłany: 2017-06-26, 21:30 - 

Pomysł jak najbardziej słuszny. Tylko też nie wiadomo czy coś zmieni.

Dodałabym obowiązkowe przejście podstawowego szkolenia dla nowych osób pod kątem ASG. Wyznaczyć dogodny termin bądź terminy dla rekrutów i przeprowadzić podstawy z każdej z taktyk (taka pigułka podstawowej wiedzy). Dopiero wtedy taka osoba będzie mogła pojechać na wyjazdówkę, aby nie być na zerowym poziomie i móc reprezentować stowarzyszenie.
Ogólnie udział w treningach pod kątem ASG jako podstawa do wzięcia udziału w wyjazdówkach.

Pokażmy, że trzymamy poziom! :)

Wujek 

Wysłany: 2017-06-26, 21:32 - 

Mi pasuje

Ja mam swoje już lata więc nie będę ukrywał że interesuje mnie "Szał kompozytu" pod każdą postacią.

Ostatnie imprezy zwłaszcza Snopków i parę innych strzelanek uwidoczniło mi jak duże braki mamy we wspólnym działaniu - osłanianie się na wzajem, działanie w parach czy teamach jak i oskrzydlanie przeciwnika a te zagadnienia leżą w zakresie TAKTYKI ZIELONEJ. I te zagadnienia chciałbym rozwijać.

Z drugiej strony działania typu marsze na orientację czy treningi trwające dłużej niż 5 - 6 godzin nie interesują mnie i nie mam zamiaru w nich brać udziału.

Ważne jest również dla mnie osoba, która będzie prowadziła to szkolenie. Musi mieć doświadczenie i wiadomości a nie tylko dobre chęci.

A będąc osobą która ma na głowie również inne sprawy nie mam zamiaru tłumaczyć się dlaczego mnie nie było na tej czy tamtej strzelance czy treningu. Więc nie mam zamiaru słuchać pod swoim adresem tekstów a braku zaangażowania w życie GR.

Generalnie więc TAK

Z Pozdrowieniem SZEREGOWY CZŁONEK GR

Młody

Wysłany: 2017-06-26, 21:59 - 

Uważam pomysł za dobry i to co mówi wujek też popieram , moje zdanie jest takie że asg powinno uczyć przez rozrywke , więcej wyjazdówek strzelanek i treningów zielonej i będzie dobrze . Tak samo jak inni mam sowoje sprawy i nie mogę dość często uczestniczyć w niedziele ale jak znajde wolny czas to chętnie przyjde np. na trening zielonej . Kilka razy próbowałem przedstawić swoje pomysły ale ciężko było wydaje mi się że jak postawimy bardziej na rozrywke nie zapominając o zdobywaniu umiejętności to będzie dobrze .

Mihu 
ATC

Wysłany: 2017-06-26, 22:55 - 

Jestem jak najbardziej za systemem 3*1.
Wyjazdówki, Wyjazdówki i jeszcze raz wyjazdówki, przepraszam ale nie zawsze mam ochotę na strzelanie się w 5 osób gdyż nie ma dla mnie w tym takiej frajdy. 5*5 to już coś innego ale trzeba byłoby większego zainteresowania większej ilości osób (bez obrazy Wujku)
Treningi pod strzelanki itp.
Więcej naszych imprez czyli HAJS i FEJM (popieram Dawida i Dominika w 100%)
Edytowałem post po to by uzupełnić swoją wypowiedź.

Teraz w lipcu mnie nie ma gdyż mam urlop i jestem od 8 do 23 w Szwajcarii :P
Ostatnio zmieniony przez Mihu 2017-06-28, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

Kate 

Wysłany: 2017-06-26, 23:45 - 

Podpisuje się pod wpisami wyżej,nic dodać nic ująć.
Skoro jesteśmy stowarzyszenie ASG, to ten model działania jest w porządku.

Dawid 

Wysłany: 2017-06-27, 16:18 - 

1. Spotkania wyjazdowe - korzystajmy z każdej okazji w naszym województwie

2. Zwiększenie ilości imprez organizowanych przez GR - popieram Dominika gdyż na nich zarabiamy troszkę i robimy sobie prestiż

3. Treningi - które wykorzystamy na imprezach wyjazdowych:
a) zielona: podstawowe znaki niewerbalne, szyki, atak, kontrarak, wycofanir, przekraczanie przeszkód, praca na radju i mapie

b) czarna: znaki, podejscie do budynku, wkroczenie do niego, poruszanie się, krycie sektorów

4. Treningi specjalistyczne - każde o tematyce medycznej bo życie może nas zaskoczyć czasem

5. Większe zaangażowanie członków GR - szczególnie imprezy robione przez nas bo to temat rzeka..ale poproszę chociaż o minimalne zainteresowanie

Pablo 

Wysłany: 2017-06-27, 17:38 - 

Moim zdaniem na 1 miejscu są CHĘCI , jak ktoś chce to może wszystko.Nie ma co narzucać na siłę tak jak wyżej było napominane ,każdy ma swoje sprawy ( tudzież {postarajMY} się być częściej w miarę możliwości)
2. To podstawowa WIEDZA medyczna/taktyczna/praktyczna , którą musimy powtarzać i utrwalać by ,,COS,, sobą reprezentować.
3.ZABAWA czyli wszystkie wyjazdówki i strzelanki itd. by dostrajać nasze umiejętności ze sobą( do tego są potrzebne chęci i wiedza)
4. to 1+2+3=4 czyli GRCH promowanie stowarzyszenia naszym zaangażowaniem ( HOBBY) Lans i takie tam ^^

Formoza 

Wysłany: 2017-06-27, 18:15 - 

Treningi i organizacja czasu
W okresie jesień/zima treningi można robić, wiadomo warunki atmosferyczne takie a nie inne, a w czasie "sezonu" najważniejsze powinny być wyjazdówki. Tematyka treningów ustalana w zależności od potrzeb aczkolwiek ja jestem za tym aby każdy trening był treningiem gdzie każdy pojawia się z repliką z baterią (oczywiście są przypadki kiedy jest problem z repliką ale chciałbym aby możliwie jak najwięcej osób je miało) oraz radia, bo tu też moim zdaniem trochę komunikacja wymaga poprawy a z tego co można zauważyć większość przechodzi na bardziej zaawansowane baofengi.
Założenia planu ramowego są dobre aczkolwiek bardziej traktowałbym go jako wyznacznik.

Kwestia imprez organizowanych przez GR.
Jestem przeciwny organizacji większej ilości imprez, co do kwestii zaangażowania do takich działań nie mam zastrzeżeń do nikogo jeżeli mówimy o przygotowaniach, natomiast sprawa działań w samym dniu imprezy wypada różnie, ale to moja opinia jeżeli większość chce robić więcej imprez a będziecie w stanie to wszystko ogarniać to ok. Ja jeżeli będę miał czas i możliwości zawsze postaram się pomóc.
I jeszcze jedna moja uwaga, powinniśmy robić jedną imprezę w roku o mniej więcej tej samej porze i pod jedną nazwą, po prostu robić kolejne edycje imprezy którą ludzie zaczeliby kojarzyć.

Oczywiście okres wakacyjny jest taki a nie inny, niektórzy z was mają więcej czasu inni mniej więc kwestie wypadów dłuższych niż jeden dzień, wielogodzinnych pominę, ponieważ mnie i tak nie będzie w Chełmie (nie wiem czy aż do końca października, kwestia praktyk, więc od razu usprawiedliwiam nieobecność i brak aktywności) a wiadomo, że w tym okresie takie propozycje spotkań mogą mieć miejsce.

Wandal 

Wysłany: 2017-06-27, 22:36 - 

Popieram Dawida Wójka i Kate .
Kategorycznie nie zgadzam się żeby trening pod kontem ASG był przepustką do wyjazdu na imprezę
Kiedy możemy to trenujmy ale nie zmuszajmy y nikogo do tego proponuje na podstawy zajęcia metodyczne na salce to w dni deszczowe A luźne spotkanie w terenie i piknik z nauką w ładne słoneczne.
Dziekuje WANDALEK WSPANIAŁY

Jagoda

Wysłany: 2017-06-28, 14:32 - 

Zgadzam się z powyższym i popieram pomysł Dominika z organizacją większej ilości imprez, przy każdej w miarę możliwości chętnie pomogę. Nie ma mnie od 15 lipca do 5 sierpnia

Pejt 

Wysłany: 2017-06-28, 18:10 - 

Jestem na Taak i to mocne Taak
Popieram wszytkie
pomysły które zostały napisane chciałbym zeby imprezy w naszym Gr podniesc do 3 imprez ASG
mamy fajne tereny które same sie proszą o to zeby taam coś robić
moim pomysłem jest na utworzenie Imprezy ASG pt "BITWA O KARBALE" miejsce np pks lub inne miejsce gdzie stają bojówki i Wojsko Polskie
Pomysł z Treningiem Ogólnym gdzie jest wszystko uznaje za Najlepszy

Luxer 

Wysłany: 2017-06-28, 19:48 - 

Więcej wyjazdówek? spoko ale nie zapominajmy całkiem o strzelankach we własnym gronie bo też fajnie można wychwycić rzeczy do poprawienia w naszych działaniach i zgraniu oraz nie zapominajmy że zawsze mogą trafić osoby nowe które chciałby zobaczyć czym jest ASG.
Jeden trening nie związany z ASG nieobowiązkowy? dlaczego? jesteśmy grupą działajmy jak grupa wszyscy razem bo zaczyna się robić jakiś podział (chyba że Wy czegoś takiego chcecie to to przedstawcie)
Każdy ma czasem swoje rzeczy do zrobienia w niedzielę czy coś nie przychodzi i luz ale "nie przyjdę bo TO nie jest strzelanka" jest dla mnie dziwne. Zanim Tu przyszedłem przedstawiono mi czym GR się zajmuje że nie tylko ASG ale i survival czy marsze na orientację itp. - to mi się spodobało, zgodziłem się przystąpiłem do rekrutacji więc mógłbym w sumie oczekiwać od stowarzyszenia takich działań bo mamy takie w regulaminie który wszyscy zaakceptowaliśmy więc bawmy się razem.
Czasem też nie będę mógł uczestniczyć w jakiś spotkaniach bo wiadomo są czasem rzeczy w domu ważniejsze itd ale nie tylko bo dostałem różne propozycje jak np. strzelanie dynamiczne na Podgórzu, zajęcia z taktyki itd prowadzone przez żołnierzy z naszej jednostki (i nie tylko) i wiele więcej. Będę starał się tak to zgrywać aby niedzielę mieć na GRu i nie róbcie mi problemów z tego że chce się nauczyć też czegoś więcej poza GRem.
Ostatnio zmieniony przez Luxer 2017-06-28, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

Plicha 

Wysłany: 2017-06-28, 20:52 - 

Nie wiele nowego mogę wnieść prawie wszystko zostało powiedziane. Osobiście uważam że treningu nigdy za mało. Wyuczyć się podstaw czy to zielonej czy czarnej nawet czerwonej by każdy z GR wykonywał ja w 100% za każdym razem. Jak już opanujemy fundamenty wtedy można coś dodawać.
Rozumiem że nie każdy zawsze ma wolną niedziele wiec trenujcie w parach lub team w dogodnym dla was czasie. Osobiście po 8 miesiącach trenowania i grania (co niedziela :P )zauważyłem ze rozumiem się ze swoim FireSquad (ja, Steve, Geoffrey, Justin) bez słów, każdy wie co ma robić i na co go stać!!! Jak dacie rade z organizować większą liczbę strzelanek to super ale jak nie ma wsparcia całego Teamu to dajcie se spokój szkoda waszych nerwów, lepiej wypić piwko w domu niż się stresować! Nie każdy lubi robić rzeczy związane z survivalem ale jak członkowie GR coś takiego organizują to warto w nich uczestniczyć, wszystko robione w grupie zbliża członków i tworzy mocniejszą więź (prawie jak w woju, spisz, jesz i myjesz się razem!) Każda pora roku jest dobra do treningu nawet Zima!!!! Rozumiem Luxera że chce coś robić więcej, rozwijać się to będzie mam nadzieje plusem dla GR. My adaptujemy taktyki militarne do AS bo nie wszystko się nadaje!!!
To są moje personalne przemyślenia!!!

Mario14125 • REKLAMA • REKLAMA • REKLAMA • REKLAMA • REKLAMA
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu