Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gienka
2017-05-02, 23:55
Autor Wiadomość
Gienka Dołączyła: 09 Kwi 2017
Posty: 186
Skąd: Chełm
   Wysłany: 2017-04-11, 19:40 - Regulamin spotkań otwartych/zamkniętych.

Regulamin udziału w spotkaniach otwartych oraz zamkniętych, organizowanych przez Stowarzyszenie Airsoft Grim Reapers - Chełm

Zasady uczestnictwa w spotkaniach otwartych:
1.Rejestracja na forum oraz przedstawienie się w dziale „Jesteś nowy?”
2.Minimalny wiek – 16 lat (osoby niepełnoletnie – pisemne pozwolenie opiekunów) - WZÓR
3. Wpisanie się na listę „Spotkań otwartych”
- wpisanie się na listę oraz nie stawienie się na imprezę będzie skutkowało nie braniem pod uwagę przyszłych wpisów
4.Zapoznanie się z niżej wymienionym regulaminem


CZĘŚĆ OGÓLNA
Podstawowe pojęcia:
Airsoft - jest to zabawa polegająca na prowadzeniu walk airsoft, przy wykorzystaniu broni ASG. Airsoft łączy się z hobby związanym z posiadaniem jednej lub więcej sztuk broni ASG, umundurowania i oporządzenia oraz z uczestnictwem w spotkaniach i walkach airsoft.
Walki airsoft - są to spotkania, w których dwie lub więcej grup toczą pomiędzy sobą symulowane walki, które mogą być oparte na scenariuszach, używając przy tym broni ASG i amunicji ASG.
Broń ASG - są to repliki wszelkiej broni palnej, wykonane z dowolnego materiału, w skali 1:1 lub innej, miotające amunicję ASG za pomocą słupa sprężonego powietrza lub specjalnego gazu przeznaczonego do zasilania broni ASG.
Broń ASG może być powtarzalna, samopowtarzalna oraz automatyczna.
Amunicja ASG - są to kulki z tworzywa sztucznego o średnicy 6 mm, masie nie przekraczającej 0,33 g, przystosowane do wystrzeliwania z broni ASG.
Gracz airsoft - jest to osoba, która uczestniczy w walkach airsoft, podczas których posiada broń ASG oraz respektuje podstawowe zasady obowiązujące w airsoft.
Teren walk airsoft - jest to ściśle określony teren, na którym toczą się walki airsoft. Teren powinien być, w miarę możliwości, oznaczony i zabezpieczony przed wejściem na niego osób postronnych. Prowadzenie walk na określonym terenie powinno być uzgodnione z jego właścicielem lub zarządcą. O prowadzeniu walk airsoft na określonym terenie powinny być powiadomione właściwe służby porządkowe.
Strefa bezpieczeństwa - miejsce wydzielone na terenie walk airsoft, gdzie zbierają się wyeliminowani gracze, bądź inne osoby nie uczestniczące w walce. W strefie bezpieczeństwa obowiązuje całkowity i bezwzględny zakaz strzelania z broni ASG.

CZĘŚĆ SZCZEGÓŁOWA
I. Zasady bezpieczeństwa oraz wymagania

1.Środki ochrony oczu:
Wszyscy gracze airsoft dokładają najwyższej staranności, by spotkania i walki airsoft były pozbawione jakichkolwiek zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników oraz osób postronnych.

Każdy gracz airsoft zobowiązany jest posiadać w trakcie walk airsoft środki ochrony oczu, jako organu najbardziej narażonego na uszkodzenia. Środki ochrony oczu powinny być wytrzymałe na postrzał z amunicji ASG z bliskiej odległości, ze wszelkiego typu broni ASG.

Każdy gracz airsoft, w przypadku wątpliwości dotyczących skuteczności stosowanych środków ochrony oczu, zobowiązany jest do przeprowadzenia testu wytrzymałości, polegającego na oddaniu strzału / serii strzałów, do mającego mieć zastosowanie środka ochrony, z bliskiej odległości, z najmocniejszej, dostępnej broni ASG. W szczególności dotyczy to środków ochrony oczu, których przeznaczenie jest inne niż do airsoft.
Środki ochrony oczu muszą być założone przez uczestnika airsoft przez cały czas trwania walk airsoft. Zdjęcie środków ochrony może nastąpić wyłącznie w strefie bezpieczeństwa.

Gracz airsoft, który zdejmie środki ochrony oczu poza strefą bezpieczeństwa, może być upomniany przez każdego z pozostałych graczy. Nie zastosowanie się do upomnienia bądź ponowne upomnienie, stanowi podstawę do wykluczenia tego gracza z dalszych walk airsoft.

2. Spożywanie alkoholu i zażywanie środków odurzających
W trakcie trwania walk airsoft obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu oraz zażywania środków odurzających.

Spożywanie alkoholu jest dopuszczalne wyłącznie po ogłoszonym zakończeniu wszystkich walk airsoft.

Uczestnik walk airsoft, spożywający w trakcie ich trwania alkohol lub używający środków odurzających, może być natychmiast i nieodwołalnie wykluczony ze wszystkich walk airsoft.

3. Zachowanie ostrożności na terenie rozgrywek:
Na terenie rozgrywek airsoft mogą znajdować się:
- ukryte dziury, jary, załomy mogące stanowić zagrożenie dla uczestników,
- przedmioty (wystające pręty, potłuczone szkło itp.) mogące stanowić zagrożenie dla uczestników,
- miejsca stanowiące jakiekolwiek zagrożenie, są oznaczone, w miarę możliwości, w widoczny sposób,
- zabrania się strzelania do zwierząt oraz celowania do osób nieposiadających ochrony oczu,

+ Ostrożność w razie:
- wtargnięcia na teren rozgrywek osób trzecich – wówczas każdy z uczestników jest zobowiązany powiadomić o fakcie pozostałych uczestników rozgrywki, w tym czasie zabrania się oddawania strzału w obrębie osób trzecich,

4. Pierwsza pomoc i inne środki bezpieczeństwa:
Każdy członek stowarzyszenia posiada na wyposażeniu apteczkę pierwszej pomocy, natomiast medyk stowarzyszenia posiada rozszerzoną wersję sprzętu medycznego

Zaleca się posiadanie własnej apteczki

Wszelkie inne środki ochrony, takie jak: hełmy, kaski, nałokietniki, nakolanniki, rękawice ochronne, ochraniacze na zęby, są zalecane do stosowania - ich używanie leży w gestii uczestnika,

Maska ochronna (np. typu stalker) - obowiązkowo na wyposażeniu w przypadku osób poniżej 18 roku życia. Możliwość wypożyczenia takiej maski w naszej zbrojowni.

5. Zasady związane z zachowaniem porządku publicznego oraz obowiązujących norm prawnych
Noszenie broni ASG w miejscach publicznych powinno odbywać się z użyciem pokrowców, opakowań lub w inny sposób, zabezpieczający broń ASG przed widokiem publicznym.

Wydobywanie, strzelanie, celowanie lub jakiekolwiek inne użycie broni ASG w miejscu publicznym może być uznane za naruszanie zasad airsoft i powodować wykluczenie dopuszczającego się tego gracza airsoft ze wszelkich spotkań i walk airsoft.

Broń biała (noże, sztylety, bagnety ) mogą, za zgodą pozostałych uczestników, stanowić część umundurowania lub wyposażenia gracza airsoft.

6. Zasady używania środków pirotechnicznych lub środków pozoracji pola walki
Używanie środków pirotechnicznych lub środków pozoracji pola walki jest dopuszczone jedynie w przypadku, gdy:

- organizator zezwoli na używanie takowych środków przy opisie zasad rozgrywki, wraz zawarciem szczegółowych informacji na ich temat,

7. Zasady uznawania trafień, zachowania się trafionych
Trafienie w każdą część ciała uznaje się, jako wyeliminowanie trafionego z dalszej walki airsoft.

Trafiony uczestnik sygnalizuje fakt trafienia poprzez uniesienie obu rąk do góry i okrzyk "dostałem".

Dopuszczalne jest pominięcie unoszenia rąk i okrzyku w sytuacjach, kiedy takie zachowanie może ujawnić skryte działanie osoby, która oddała celny strzał.

Trafiony gracz pozostaje w miejscu trafienia. Trafiony gracz przyjmuje taką pozycję, by fakt jego wyeliminowania był oczywisty oraz by jego pozycja nie utrudniała walk airsoft pozostałym uczestnikom. Trafiony gracz może przemieścić się do strefy bezpieczeństwa dopiero wówczas, gdy w rejonie, gdzie został trafiony, nie toczą się już żadne działania, a przejście do strefy bezpieczeństwa nie będzie odbywało się przez rejon innych działań. Trafiony gracz szczególnie dba o to, by nie przeszkadzać lub nie utrudniać walk airsoft innym uczestnikom.

Nie przyznawanie się do otrzymanych trafień jest naruszeniem podstawowego kanonu, na jakim opiera się airsoft - kanonu uczciwości. Gracz airsoft, który uporczywie i w sposób ewidentny unika przyznawania się do otrzymanych trafień, nie jest mile widziany w środowisku airsoft. W związku z tym może zostać wykluczony z udziału we wszelkich walkach, spotkaniach i imprezach airsoft.

Trafiony uczestnik, od chwili zasygnalizowania trafienia, nie oddaje strzałów z żadnej broni ASG i w żadnym celu. Zakaz ten dotyczy również uczestników znajdujących się w strefie bezpieczeństwa.

+ Organizator imprezy może narzucić dodatkowe zasady trafień bądź modyfikować istniejące, jednak muszą one spełniać zasady bezpieczeństwa

8. Zasady korzystania ze środków łączności
Dopuszczalne jest korzystanie ze wszelkich środków łączności.
Organizator walk airsoft może zastrzec na swój użytek określone przez siebie kanały. Nie mogą one być używane przez pozostałych uczestników.

9. Zachowanie kultury osobistej i zasad dobrego wychowania
Stowarzyszenie przywiązuje dużą uwagę do wzajemnego szacunku i zachowania minimum kultury osobistej w trakcie organizowanych spotkań. W trosce o zachowanie prawidłowych stosunków koleżeńskich pomiędzy graczami, nie tolerujemy takich zachowań jak:
- publiczne wyśmiewanie, poniżanie i kierowanie obraźliwych słów do innych graczy bez względu na powód (przemoc psychiczna)
- wszczynanie bójek (przemoc fizyczna)Nie stosowanie się do wyżej wymienionego regulaminu może skutkować usunięciem z rozgrywki airsoft, bądź całkowitym wykluczeniem z imprez organizowanych przez stowarzyszenie!


Regulamin został legalnie zapożyczony z portalu WMASG oraz częściowo zmodyfikowany pod kątem oficjalnego regulaminu stowarzyszenia i dotyczy zasad obsługi sprzętu, bezpieczeństwa oraz innych niezbędnych informacji.
 
     
Mario14125 • REKLAMA • REKLAMA • REKLAMA • REKLAMA • REKLAMA
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!