Znalezionych wyników: 11
Forum Stowarzyszenia Airsoft - Grim Reapers Chełm Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Demar
Kuba

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1342

PostForum: Jesteś nowy?   Wysłany: 2018-02-14, 14:49   Temat: Demar
Witamy, zapraszamy na spotkania otwarte
  Temat: Dominika
Kuba

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1762

PostForum: Jesteś nowy?   Wysłany: 2017-12-08, 14:11   Temat: Dominika
Witamy i zapraszamy na spotkania otwarte ;)
  Temat: Przedłużki do baofeng
Kuba

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1477

PostForum: Archiwum zakupów   Wysłany: 2017-10-25, 21:30   Temat: Przedłużki do baofeng
Lista osób + długość:
1. Formoza, 1m
2. Dawid, 1m
3. Kuba, 1m
4. Mihu, 1m
5. Wandal, 1m
6.Wujek, 1m
7.
8.
  Temat: [Nowy] Mateusz - Samozwańczy Jeniec :D.
Kuba

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1795

PostForum: Jesteś nowy?   Wysłany: 2017-08-15, 17:57   Temat: [Nowy] Mateusz - Samozwańczy Jeniec :D.
Witamy, witamy, zapraszamy na spotkania otwarte. :)
  Temat: kierownik
Kuba

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1360

PostForum: Jesteś nowy?   Wysłany: 2017-07-24, 20:38   Temat: kierownik
Witamy, zapraszamy na spotkania otwarte.
  Temat: Wawron
Kuba

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1147

PostForum: Jesteś nowy?   Wysłany: 2017-07-15, 20:49   Temat: Wawron
Cześć, zapraszamy na spotkania otwarte.
  Temat: Partyzant
Kuba

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1492

PostForum: Jesteś nowy?   Wysłany: 2017-07-14, 12:42   Temat: Partyzant
Witamy, zapraszamy na spotkania otwarte. :)
  Temat: Plany rozwoju i działania stowarzyszenia Grim Reapers Chełm
Kuba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5926

PostForum: Archiwum - inne   Wysłany: 2017-06-29, 19:33   Temat: Plany rozwoju i działania stowarzyszenia Grim Reapers Chełm
Dobrze, więc rozumiem osoby, które się nie wypowiedziały nie są zainteresowane działalnością stowarzyszenia, a szkoda.

Trochę lektury czeka, ale taki temat i taka sprawa...


1. Model działania

Większość osób przystała na moją propozycję, więc teraz ją rozpisze wyjaśnię jeszcze raz, aby podsumować... Została ona zaakceptowana i będzie wprowadzana.

3:1 (+1) [średnio 4 weekendy na miesiąc]

- 3 strzelanki (w tym wyjazdówki, z naciskiem na wyjazdy jak najczęściej)
- 1 trening skierowany na airsoft, działania taktyczne, oraz szkolenia medyczne, na kulkach, na ostro
- +1 trening specjalistyczny, dobrowolny - z tymi treningami wiąże się coś więcej, co zostanie opisane poniżej, te działania będą opierały się o realne szkolenie w przypuszczalnie realnych działaniach bojowych (jako ciekawostka - tak jak zawsze w GR było), treningi prowadzone będą przez osoby ćwiczące to aktywnie, zajmujące się tym (w domyśle ja i o ile Wandzio będzie chciał i będzie dużo chętnych to i on + osoby, które ogarniają podstawy i mogą pomóc)

Ważne jest, że nie jest wymagana obecność na wszystkim, zawsze, ze względu na fakt, iż każdy ma swoje sprawy prywatne. Oczywiście, każda aktywność będzie plusem na przyszłość, warto, żeby osoby wybierające się na wyjazdówki pojawiały się na treningach (tych do ASG)

Kolejna ważna rzecz to fakt, że jest to plan ramowy i nie zawsze będzie przestrzegany! Jest to wzór działania idealnego, czyli idealnie wypchanego działaniami miesiąca, a wiemy, że nie zawsze da się tak, by co niedzielę móc działać, bo nikt nie poświęci każdego weekendu na GR.


2. Organizacja imprez

Było kilka propozycji, zwiększenie ilości imprez, zmniejszenie ilości imprez... Są osoby obstawiające 2 imprezy...
Ostatecznie, pozwolę sobie podjąć decyzję biorąc pod uwagę wszystkie głosy... Zostaniemy przy 2-uch imprezach.

Dlaczego? Róbmy raz do roku (na wiosnę) imprezę, która będzie miała kolejne edycje (np Warszawa) i będzie zyskiwała fejm, będzie cykliczna co rok... Druga impreza, będzie dowolna, z trochę mniejszym rozmachem proponuję - np jakiś larp, czy coś.
Dlaczego nie więcej? Popęd za kasą nie jest dobry, bo robienie masówki nas dopadnie, a imprezy stracą na jakości, nie warto - trzymajmy poziom! A trzeba też nadążyć z pomysłami i ich realizacją, to też trochę czasu zajmuje i finansowo trzeba to dobrze mieć zaplanowane.


3. Aktywność członków stowarzyszenia

Nie możemy wymagać obecności zawsze i wszędzie, to oczywiste, ale trzeba pamiętać, że skoro jesteśmy w STOWARZYSZENIU, to po coś. Po co jest team? Żeby uczyć się współdziałać i bawić się w to asg jako team, a nie jako pojedynczy rambo. (bez urazy)
Co za tym idzie? Jak już jesteś w stowarzyszeniu, a chcesz w nim działać jako team- a musisz chcieć skoro tu jesteś, to pojawiaj się raz na jakiś czas na tych treningach pod ASG szykowanych. Taktyki trzeba wyćwiczyć, dowodzenie, sposoby poruszania się. - to ważne, co Plicha zauważył. Nie powinno wtedy pojawiać się marudzenie, że ćwiczymy to samo, bo ćwiczyć to trzeba, do perfekcji...


4. Co z wyrównaniem poziomu osób nowych?

To był zawsze problem, problem, bo osoby stare, doświadczeni członkowie mają dość treningów podstaw (choć i te czasami powinni i oni ćwiczyć). Co za tym idzie? Gienia zaproponowała robienie szkoleń podstawowych dla nowych członków stowarzyszenia, nikt więcej na ten temat co prawda się nie wypowiedział, ale jestem całkowicie za tym. Szkolenia podstawowe muszą się odbywać i w trakcie tych szkoleń rekruci uczeni będą znaków niewerbalnych, poruszania się w zielonej, zwijek, taktyki czarnej. - Rzeczy bardziej rozszerzone będą już na treningach pod ASG.


5. Trening ukierunkowany na ASG, o co chodzi?

Sprawa prosta, treningi te będą się trochę różniły od tych, które mieliśmy do teraz... Jak? Kulkami!

Teraz każdy trening oparty będzie o realne strzelanie, kulki w magazynki, baterie podpięte i jazda. Oczywiście nie uciekniemy od ćwiczeń na sucho, bo to też jest potrzebne, zwłaszcza przy tłumaczeniu czegoś i pierwszych próbach. Później natomiast sukcesywnie będą już tylko treningi na ostro.

Co na tych treningach? Zasadzki, zrywanie kontaktu, reakcja na kontakt ogniowy, szturm, oskrzydlanie, taktyka czarna i wiele wiele innych.

Tutaj warto zaznaczyć, że treningi będą prowadziły tylko osoby doświadczone, w ramach możliwości oczywiście... Dlatego trzeba też będzie osób nowych, które po wyszkoleniu poprowadzą takie treningi gdyż nie ukrywam, cienko z czasem stoję ja, czy Wandzio na pewno też. Więc musicie prędzej czy później przekonać się, że osoby, którym wiedza została przekazana będą prowadziły takie treningi i nie zawsze prowadzone będą one przez osoby, które się tym gdzieś tam zajmują trochę poważniej.


6. Treningi specjalistyczne

Grim Reapers Chełm to od samych jego początków coś więcej niż Airsoft, zawsze jako ciekawostka i poszerzanie wiedzy, oraz rozwój fizyczny prowadzone są treningi rzeczy mniej przydatnych w GR z dziedziny wojskowości i realnych działań bojowych. Chodzi o treningi różnego rodzaju taktyk, działań. Ze zdania niektórych osób wynika, że dalej popierane są tego typu treningi i są na nie chętni, więc dalej będą one kontynuowane, ale dla chętnych. Powodem tego rozwiązania jest fakt, że duża część osób zmieniła w ciągu ostatniego roku mocno swoje podejście do GR i woli kłaść nacisk na ASG. Oczywiście, nic przeciwko temu. Owocuje to tym, że treningi te prowadzone będą w terminie dodatkowym (termin jakieś strzelanki/wyjazówki - gdzie część zainteresowana idzie na trening, a część jedzie na wyjazdówkę lub odpoczywa w domu)

Treningi te, będą odbywały się bez kulek, bo mało oddają one strzał z prawdziwej broni. Będą prowadzone przez osoby ponownie doświadczone, mające z tym styczność regularnie i szkolące się w tym aktywnie. Treningi od krótkich 4-5-6h po takie 10h czy 24h. Do tego mogą pojawiać się REKREACYJNIE marsze kondycyjne, od 20 km po 40 km, a może i więcej. Czasami ze szpejem, czasami na luźno w mundurach z plecaczkiem, pogadać, przejść się.

Projekt tych treningów jest dobrowolny, jednak należy pamiętać, że osoby chcące poszerzać swoją wiedzę na pewno nie zostaną bez niczego biorąc w nich udział. Co przez to można rozumieć? szkolenia... szkolenia... strzelanie... szkolenia.
Jest szansa i to bardzo duża, że dzięki znajomościom uda mi się załatwić strzelania dynamiczne, dla zespołu bojowego, który będzie na tych treningach aktywnie działał. Zaznaczam, nic od razu, najpierw trzeba potrenować.

Ktoś może zarzucić mi niesprawiedliwość (dlaczego ludzie działający w tym), ale spowodowane jest to bezpieczeństwem. Mówię to 100% poważnie i nie są to żarty, bo wiem jak to działa, sam biorę w tym udział i zwyczajnie nie mogę sobie pozwolić, że zabiorę kogoś z was na takie strzelanie i coś się potem stanie... bo ja zapraszam was, ja załatwiam strzelanie dzięki uprzejmości kogoś i ja nie chcę za was wstydu i nieszczęścia. Dlatego, osoby przeszkolone, mające jakieś pojęcia o poruszaniu się z bronią, postawach strzeleckich, o całym BLOSie - takie osoby będę mógł zaprosić na takie akcje. Dlatego i tylko dlatego, takie strzelania będą obejmowały osoby biorące w tych treningach udział.

Poza strzelaniami, może udać mi się zaprosić takie osoby na szkolenia organizowane przez LA, czy to główne-moje, czy nasz oddział terenowy w Świdniku. Szkolenia ciekawe, najczęściej zakończone strzelaniami też dynamicznymi (szkolenia 2-3 dni weekendowe) Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów LA, pomisyjnych żołnierzy, lub instruktorów praktyków (czarni z policji, sg etc)

Dodatkowo zakładana teoretycznie może być współpraca z innymi organizacjami tego typu w podobnych działaniach.Nie chcę gadać za Luksera, ale po rozmowie z nim, wiem, że ma styczność z żołnierzami, którzy są chętni też conieco poprowadzić, pokazać, a co więcej z jego strony są też kontakty na strzelania. ;)


UWAGA, proszę nie brać tego za jakikolwiek podział GRu, chodzi tu zwyczajnie o to, żeby osoby chcące dalej czegoś się uczyć mogły to przy okazji robić w GR, pamiętajmy czym się zajmuje stowarzyszenie i co w regulaminie mamy wpisane - a właśnie takie treningi też mamy tam zapisane. Kto chce, pobawi się w to, kto nie, to pamiętajmy, że 3/4 działalności (jak nie więcej) GR to Airsoft i tak zawsze zostanie. Jesteśmy drużyną i nie dzielimy się! Współdziałamy!


7. Wyjazdówki

Wszyscy bardzo proszą i nalegają o położenie nacisku na wyjazdówki, tak też się stanie... Teraz w ramach tego "ramowego planu" wyjazdówki będą jak najczęściej... Gdy tylko będzie to możliwe, robimy temat - jedziemy! Tylko mam jedną ważną prośbę, nie zapędzajmy się w błędne koło zapominając o tym trenowanie do TYCH WYJAZDÓWEK.


8. Działalność promocyjna charytatywna

Co było widać po ostatnich naszych dwóch pokazach, do pokazów trzeba treningów, treningów ostrych... Jak to pogodzić z tyloma wyjazdówkami i treningami strcite pod ASG? Ja widzę jedno możliwe wyjście i pozwolę je sobie narzucić. W przypadku organizowania publicznego pokazu niestety, trzeba poświęcić te 2 weekendy lub 1 cały i przećwiczyć porządnie zagadnienia do pokazu. Żeby nie było lipy, pokaz trzeba dopieścić, żeby był odpowiednio dynamiczny, ale nie za szybki i nie za wolny. Ostatnio wiemy jak było i nie było idealnie. Więc jeśli zbliża się pokaz, odpuszczamy sobie wyjazdówki, strzelanki i potrenujmy! ;)

Oczywiście co do samych akcji, pchamy się we wszystko co się da, każdy lans na mieście to potencjalna nawet jedna duszyczka do GR, pamiętajmy, że rotacja następuje, chłopaki niedługo skończą studia, Dominik i Kasia skończą szkołę i zostanie nas garstka, trzeba rekrutować ludzi! ;)Słowem podsumowania... Pamiętajcie jedno i zapamiętajcie to i powtarzajcie zawsze.
Grim Reapers Chełm to dobra zabawa, to pasja i PRZYJEMNE SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU. Nie robimy nic na siłę, nie robimy nic wbrew sobie. Mamy się dobrze BAWIĆ a i przy okazji uczyć się czegoś realizując swoje pasje militarne. ;)

Nie jesteśmy tu dla kłótni i wojenek, jesteśmy tu dla zabawy.Dziękuje za uwagę... I za przeczytanie tych wypocin. To co... Czas posprzątać ten burdel? :D
  Temat: Plany rozwoju i działania stowarzyszenia Grim Reapers Chełm
Kuba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 5926

PostForum: Archiwum - inne   Wysłany: 2017-06-26, 20:14   Temat: Plany rozwoju i działania stowarzyszenia Grim Reapers Chełm
Chyba czas na orędzie do narodu haha ;P

Dobra... Panie i Panowie, po długich debatach sztabu, widząc nasz rozpierdol w stowarzyszeniu uznaliśmy, że trzeba zadecydować co dalej w tym GR się dzieje. Dostajemy od was dużo sprzecznych ze sobą pragnień co do prowadzenia stowarzyszenia, więc wychodzimy z konsensusem. Trzeba zmaksymalizować aktywność naszych członków... Trzeba działać i się nie opierdzielać. Trzeba zadowolić każdego, choć w minimalnym stopniu, bo mamy ludzi nastawionych tylko na ASG i ludzi nastawionych też jednak na naukę czegoś prawdziwego przy okazji.


Ramowy plan działania stowarzyszenia Grim Reapers Chełm:

- Na początek słowem wstępu, chciałbym zaznaczyć, że plan jest RAMOWY nie zakłada obecności każdego członka GR co tydzień na każdym wydarzeniu, bo każdy ma swoje sprawy... Trzeba też pamiętać, że wyjazdówki nie są zawsze... Na treningu działań ASG powinien pojawiać się KAŻDY chcący jeździć na wyjazdówki w celu zgrania teamu i uczenia się taktyk pod rozgrywki. (oczywiście w plan wbijają się wydarzenia kulturalne w których uczestniczymy, robimy pokazy etc)


Model 3:1(+1)
zakładamy, że w miesiącu są średnio 4 weekendy

3x weekend - wyjazdówka/strzelanka - nacisk na wyjazdówki (jak najwięcej się da)
1x weekend - trening skierowany na działania ASG (jak najczęściej możliwe na ostro - z kulkami)
1x weekend (UWAGA: w terminie jednej strzelanki/wyjazdówki lub wolny weekend) - trening realnych umiejętności pola walki. Będziemy uczyli się dowodzenia, chodzenia z mapą, survivalu, medycyny pola walki, pracy na pojazdach etc etc - tu jest pełna dowolność i dobrowolność uczestnictwa, na zasadzie, część sobie jedzie na wyjazdówkę, część ma trening, lub część ma wolne, a część ma trening (zależnie kto chętny na co będzie)


Teraz tak... Proszę, o wypowiedzenie się KAŻDEGO CZŁONKA STOWARZYSZENIA ASG GRIM REAPERS CHEŁM (każdego bez wyjątku), co o tym planie uważa, czy się z nim zgadza, czy nie - jeśli nie, oczekuję uzasadnienia i propozycji zmiany (konkretnej), popartej konkretnymi i sensownymi argumentami.


Podpisano... Wasz kochający sztab! ;)
  Temat: KONTAKT
Kuba

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1024

PostForum: O nas   Wysłany: 2017-04-11, 20:37   Temat: KONTAKT
  Temat: Witaj Rekrucie!
Kuba

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1474

PostForum: Rekrutacja   Wysłany: 2017-04-11, 20:16   Temat: Witaj Rekrucie!
Witamy!

Jeśli tu trafiłeś, nie jesteś tu z pewnością bez powodu! Stowarzyszenie Grim Reapers Chełm prowadzi aktywnie rekrutację nowych członków, będąc tutaj jesteś zapewne zainteresowany dołączeniem do naszego grona. Co zrobić? Jak to wygląda? Pozwól rekrucie, że w paru zdaniach opiszę całą drogę jaką musisz pokonać by dołączyć do naszego stowarzyszenia.

1. Chcesz być jednym z nas? Wiedz na co się piszesz i co robimy! Kim jesteśmy? Zobacz! http://grimreaperschelm.xaa.pl/viewtopic.php?t=18
https://www.youtube.com/watch?v=POwIYpN81fI
2. No dobra, wiesz kim jesteśmy, co robimy i po co jesteśmy... Dalej jesteś przekonany o dołączeniu? Czas zapoznać się z regulaminem i zarazem statutem stowarzyszenia! http://grimreaperschelm.x...pic.php?p=36#36
3. Spełniasz wszystkie warunki? Teraz sprawy nabierają poważniejszego obrotu, czas się przedstawić! Zapoznaj się z TYM działem: http://grimreaperschelm.xaa.pl/viewforum.php?f=2
4. Co dalej? Pojaw się na kilku spotkaniach otwartych, poznaj nas, uczestnicz aktywnie w organizowanych przez nas wydarzeniach!
5. Ankieta personalna? Tak! Wypełnij ją i wyślij na odpowiedniego maila! http://grimreaperschelm.x...pic.php?p=35#35
6. Zapoznaj się z instrukcjami zwrotnymi w mailu i czekaj!
Kiedy organizowane są rekrutacje do stowarzyszenia?
Odpowiedź na to pytanie jest względnie prosta, nabory prowadzone są minimum 2x do roku, terminy naborów są ustalane przez zarząd stowarzyszenia.
Nabory przeprowadzane są co pół roku, lub w wyjątkowych przypadkach co kwartał.


Terminy naborów 2020:
- Nabór JESIEŃ 2020 - 25 października


Terminy naborów 2021:
- Nabór ZIMA/WIOSNA2021 - -
- Nabór JESIEŃ 2021 - -Jak wygląda sam nabór?
Zaczyna się robić ciekawie..? Na pewno ciężko! Test naborowy składa się ze sprawdzianu kilku cech wymaganych do aktywnego działania w organizacji jaką jest Grim Reapers... Pamiętaj rekrucie! Przyjście na nabór nie oznacza gwarantowanego sukcesu, nic nie jest proste!

Jeśli już uda Ci się przejść proces rekrutacji z wynikiem pozytywnym czeka Cię 6-cio miesięczny okres próbny. Wówczas otrzymujesz stopień Rekrut.


Nabór jak domyślacie się jest ciężki, z czego się składa?
- Test sprawności fizycznej
- Test wytrzymałości psychicznej
- Test umiejętności działania pod dużą presją


*Osoby związane ze służbami mundurowymi, bądź mające doświadczenie w tej kwestii - są zwolnione z testu naborowego.Jestem leniwy, czego potrzebuję by dołączyć?
Wszystko zaczyna się od chęci i silnej woli. Trzeba być pewnym tego co się robi i czego się oczekuje. Trzeba zapoznać się z tym powyżej i zwalczyć lenistwo, gdyż ono jest zmorą i może zamknąć Ci drogę do naszego stowarzyszenia!

Jeśli chodzi natomiast o "przedmioty":
- Mundur w kamuflażu Pantera Leśna (wz 93/2010, Miwo, Helikon i inne)
- Sprawna replika broni ASG
- Obuwie zabezpieczające staw skokowy (buty za kostkę)
- Atestowana ochrona oczu (okulary/gogle) (minimalna klasa wytrzymałości mechanicznej: F)
- Maska ochronna na twarz (np. typu stalker)
 
Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!